UPOZORŇUJEME, ŽE NIEKTORÉ OBJEDNÁVKY NEBUDEME VEDIEŤ V PONDELOK (27.05.2024) SPRACOVAŤ KVÔLI PLÁNOVANEJ ODSTÁVKE DISTRIBÚCIE ELEKTRINY. MÔŽE SA STAŤ, ŽE OBJEDNÁVKY ODOŠLEME AŽ V UTOROK, ĎAKUJEME ZA POCHOPENIE. VŠETKO BUDE ZÁLEŽAŤ OD DĹŽKY ODSTÁVKY...

špecifikácia odporových drôtov

 

POUŽITE RUČNE VYROBENÝCH CIEVOK JE URČENÉ VÝHRADNE PRE SKÚSENÝCH POUŽÍVATEĽOV. ZAČIATOČNÍKOM SA VYRÁBANIE CIEVOK NEDOPORUČUJE, PRETOŽE MÔŽE DÔJSŤ K ZNIČENIU E-CIGARETY / GRIPU.

 

Táto tabuľka obsahuje zjednodušené informácie o drôte:

tabulka_droty_kanthal

 

Pokiaľ si potrebujete vypočítať aký priemer a koľko otáčok drôtu je potrebných pre konkrétny odpor môžete využiť túto pomôcku:

POMÔCKA NA VYTVÁRANIE CIEVOK

 

POPIS JEDNOTLIVÝCH TYPOV:

 

Kanthal A1

patrí v súčasnej dobe medzi jeden z najlepších odporových drôtov pre vytváranie vlastných cievok. Kanthal A1 je zliatinou železa, chrómu a hliníku. Vďaka jeho vysokej pracovnej teplote až 1400°C je vhodný pre použitie v e-cigaretách. Táto zliatina má vysokú odolnosť voči oxidácii.

Nikel

je určený pre vytváranie vlastných cievok do RBA/CLR/ECR clearomizérov.  Hlavnou výhodou niklu je možnosť nastavovať teplotu žhaviacej cievky v zariadeniach a gripoch podporujúcich režim TC/VT.

Titán

umožňuje nastavenie teploty žhavenia v príslušných e-cigaretách a gripoch s funkciou VT/CT. Titán má tú vlastnosť, že s rastúcou teplotou mení svoj odpor, čo skúseným vaperom a DIY nadšencom z celého sveta umožňuje experimentovať s nastavením teploty.

Nerezová oceľ

jej výhodou je predovšetkým vysoká odolnosť voči korózii. Odporový drôt z nerezovej ocele môžete používať buď v klasickom VW režime (rovnako ako Kanthal), alebo v režime VT/CT, ktorým disponujú kvalitnejšie gripy.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz